ANASAYFA

İNVERTER TEKNOLOJİ A++ ENERJİ TASARRUFLU TEK KALORİFER KAZANI

 

 

Yüksek verimli klimalarda ve beyaz eşyalarda duymaya alışık olduğumuz “INVERTER TEKNOLOJİSİ” terimi, yine ilk ve tek olarak DEHA kazanlarımızda mevcuttur. Geleceğin teknolojisi inverter sistemi mevcut standart uygulanan sistemlere göre avantajlarını; başlıca elektrik ve yakıt tüketiminde mümkün olan en düşük miktar, yükleme motorunun çok daha uzun ömürlü kullanımı (5 yıl motor garantisi), tamamen sessiz çalışma (52 db) ve küçük ucuz jeneratörler ile kullanılabilme imkanı olarak diğer sistemlerden farklı özelliklerini sıralayabiliriz.


ALTTAN BACALI VERİMLİ KALORİFER KAZANI

 

 

Kazan verimliliğini büyük ölçüde etkileyen diğer bir faktör, baca çıkışının kazan üzerindeki konumudur. Üstten bacalı kazanlarda yanmış gazlar ısıyı kazana aktarmadan bacanın emişiyle birlikte bacadan çıkıp gider. Baca sıcaklığı yüksektir. Bu durum yakıt israfına neden olmaktadır. Kış sonunda toplamda yakılan yakıt miktarı bir dairede birkaç ton fark etmektedir. Bu yüksek sarfıyatın bedeli her yıl kullanıcı tarafından ödenmektedir. Günümüz şartlarında yakıt fiyatlarının yüksekliği göz önünde bulundurulduğunda konunun önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Yüksek miktarda yakılan yakıt, ekonomik olarak bütçeye zarar verdiği gibi, yakıtı kazana yüklerken yapılan işçiliği artırmakta, kazan ve baca temizliği periyodunu kısaltmaktadır. Ayrıca fazla yakılan yakıt doğaya zarar vermektedir.

Ürettiğimiz bütün kazanlarda bacanın konumu arkada ve seviye olarak aşağıdadır. Yanma sistemimizde tam ve eksiksiz olarak yaktığımız yakıttan elde ettiğimiz yüksek ısı, bu teknik yardımıyla bacadan dışarıya atılmadan kazanda kalır. Bu da her yıl ciddi yakıt ekonomisi sağlar. Ayrıca kazanının ve bacanın daha geç temizlenmesini sağlar. Yakıt taşıma zahmetiniz ve ısınırken doğaya verdiğiniz zarar minimum seviyeye iner.


BUĞDAY HELEZONU DEĞİL KÖMÜR HELEZONU !

Piyasadaki stokerli kazanlarda kömür yükleme helezonu olarak buğday helezonu kullanılmaktadır. Bu da kömür yüklemesi esnasında sıkışmaya, zorlanmaya, çeşitli arızalara sebep olmaktadır.

Deha stokerli kazanlarımızda buğday helezonundan farklı bir tasarıma sahip olan kömür helezonu kullanılmaktadır. Kömür helezonumuz yine diğerlerinden farklı olarak 5 yıl mekanik garantilidir. Kömür yakma potamız yatay olduğu için helezon mil rahat çalışır. Kömürün ağırlığı helezon mil üzerine yüklenmez. Yakıt, geniş bir açıklıktan yanma odasına çıkar. 5 cm büyüklüğündeki ceviz kömür bile hiçbir zorluk yaşanmadan, sıkışma olmadan yanma odasına ulaşır. Sıkışma yaşanmadığı için helezon, yükleme motoru, redüktör gibi aksamlar da zorlanmaz, zarar görmez. Yatay pota olduğu için çukur sistemde yaşanan potanın tabanında taş, toz, metal parçası v.s birikmesi yaşanmaz ve bunların temizliğine ihtiyaç duyulmaz. Yatay pota olmasının diğer bir avantajı su soğutmasına imkan veren bir geometriye sahip olmasıdır. Suyla soğutulduğu için yıllarca bozulmadan kullanılır. Ayrıca potanın ısısı sisteme verildiği için yakıttan tasarruf sağlanır. Su cidarıyla örtülü cehennemlik haznesi sürekli kendini soğutma özelliğinden dolayı bozulmaz, deforme olmaz.


5 YIL MEKANİK GARANTİLİ

 

 

Yükleme sisteminde kullandığımız motorlar kondansatör, kömür kalkış devresi bulundurmayan en uzun ömürlü asenkron motorlardır. Yükleme sisteminin hareketini algılayan sensör sayesinde sistemde olabilecek sıkışmalar algılanır, sistem otomatik olarak elektrik akışını keser. Böylelikle motor, redüktör ve helezon zarar görmez.  Yükleme helezonumuz buğday helezonundan farklı olarak tasarlanmış katı yakıt helezonudur. 5 cm büyüklüğe kadar katı yakıtları zorlanmadan yükleme özelliğine sahiptir. Yanma odası (cehennemlik) hava ve su ile soğutmalı ve yeterince kalın malzemeden yapıldığı için uzun yıllar sorunsuz kullanılmaktadır. Stokerli kazanların en sık arızalanan mekanik aksamları (helezon, piston, motor, redüktör) ve bunlara ilave olarak yanma odası, 3 çeşit stokerli kazanımızda 5 yıl garantilidir.


KENDİNDEN BOYLERLİ SICAK SULU KAT KALORİFERİ

 

  

 

Kalorifer kazanlarında sıcak su temini için tesisata sonradan eklenen harici boylerler kullanılınır. Harici boylerlerde limitli ve kısıtlı miktarda sıcak suyu temin edebilirsiniz. Limitli kapasitede olduğu için uzun süreli kullanımda sıcak suyunuz kesilir. Sıcak suyun üretimi zaman aldığı için bu sürede beklemek gerekir. Paslanmaya, bozulmaya mahkum sacdan imal edilen bu boylerler bir süre sonra kullanılamaz hale gelirTekrar malzeme ve işçilik masrafları oluşur

DEHA‘ya özgü kazan gövdesine yerleştirilmiş bakır serpantin sistemi, mevcut kazanlarda kullanılan harici boylerlerdeki depolama sisteminin tam tersi olan, kombilerde de kullanılan şoklama mantığıyla çalışır. Emsallerinde kullanılan harici boylerlerdeki gibi limitli bir kapasitede olmayıp, duş seviyesinde, 24 saat kesintisiz, sınırsız, temiz ve sıcak su kullanmanızı sağlar. İmalat aşamasında kazan içine opsiyonel olarak eklenen bu sistem, kazan dairesinde fazladan yer kaplamadığı için, boylerden kaynaklanan ısı kaybını da ortadan kaldırmış olur. Temiz ve sıcak suyu banyonuzda ve lavobonuzda en ekonomik ve konforlu şekilde kullanımınıza sunar.
 


HELEZON VE PİSTON BİRLİKTE AYNI KAZANDA !

 

 

Fındık kömür ile birlikte ceviz kömür yakmaya imkan veren stokerli kazanlarımızda sıkışma olmadan kömürü yükleyebilen uzun ömürlü kömür helezonu kullanılmaktadır. Buğday helezonundan farklı olarak tasarlanmış kömür helezonumuz 5 YIL GARANTİLİDİR. Stokerli (otomatik yüklemeli) kazanlarda kullanılan yakıtların geometrisi buğday ve benzeri hububat ürünlerinden farklı olduğu için katı yakıtlı kazanlarda kullanılan kömür yükleme helezonu hububat yüklemek için kullanılan helezonlardan farklı bir tasarıma sahip olmalıdır.

Piyasadaki pistonlu kazanlardan tamamen farklı bir tasarıma sahip, en yeni modelimiz olan AKTARMALI - PİSTONLU stokerli kazanlarımızda 1 helezon ve 1 piston birlikte çalışarak istenen miktarda yakıtı kırmadan yükler. Bu sistem hem fındık (küçük) kömürü, hem ceviz (büyük) kömürü hem de pelet ve diğer organik yakıtları, istenen miktarda ve kırmadan yükleyip yakmaya olanak verir. 5 cm büyüklüğe kadar olan katı yakıtları yakabilirsiniz. Piyasadaki pistonlu kazanlarda 1500 WATT gücünde motor kullanılırken bu sistemin toplam motor gücü 500 WATT olarak gerçekleşir. Devrim niteliğindeki bu eşi benzeri olmayan ürünümüz sektörün ulaştığı son teknolojiye imzasını atmıştır.


ODA SICAKLIĞI HASSAS KONTROLÜ

 

AR-GE çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özgün yazılım programımız ile 0,1°C hassasiyette ayarlanabilen oda termostadı, oda sıcaklığını sabit tutmak için kazan sıcaklık ayarını otomatik olarak düşürür ve yükseltir. Diğer standart oda termostadları gibi kazana aç-kapa komutu vererek değil, olması gerektiği gibi yani kazan sıcaklığını ayarlayarak bu işlemi gerçekleştirir. Bu sistem içerde sabit bir sıcaklık sağlarken yakıt tüketiminizi de olabilecek en düşük seviyeye indirir.


KULLANILAN PELET ÇEŞİTLERİ

 

Avrupa'da çeşitli malzemelerden çeşitli peletler üretilmektedir (ayçiçeği, mısır koçanı, saman, gübre, agaç, mdf gibi). Farklı malzemelerden yapılan peletler yanma sonucunda farklı yapıda kül oluşturur. Bu sebepten her kazan her çeşit peleti yakamamaktadır. Avrupada üretilen bütün pelet çeşitlerini oradaki müşterilerimiz bütün kazan çeşitlerimizde sorunsuz kullanabilmektedir. Bütün pelet çeşitlerini aynı kazanda yakabilme özelliğine sahip Avrupa'da tek markayız.

Ülkemizde de pelet çeşitliliği hızla artmaktadır. Giderek yaygın hale gelen ve ilerleyen zamanlarda farklı malzemelerden üretilecek olan birçok çeşit peleti siz de kazanlarımızda sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.