ANASAYFA

İNVERTER TEKNOLOJİ A++ ENERJİ TASARRUFLU SİSTEM

 

Yüksek verimli klimalarda ve beyaz eşyalarda duymaya alışık olduğumuz “INVERTER TEKNOLOJİSİ” terimi, yine ilklerin öncüsü DEHA farkıyla katı yakıtlı kazanlarda uygulanmaya başlanmıştır. Geleceğin teknolojisi inverter sistemi mevcut standart uygulanan sistemlere göre avantajlarını; başlıca elektrik ve yakıt tüketiminde mümkün olan en düşük miktar, yükleme motorunun çok daha uzun ömürlü kullanımı, tamamen sessiz çalışma (52 db) ve küçük ucuz jeneratörler ile kullanılabilme imkanı olarak diğer sistemlerden farklı özelliklerini sıralayabiliriz.


ALTTAN BACALI VERİMLİ SİSTEM

 

Kazan verimliliğini büyük ölçüde etkileyen diğer bir faktör, baca çıkışının kazan üzerindeki konumudur. Üstten bacalı kazanlarda yanmış gazlar ısıyı kazana aktarmadan bacanın emişiyle birlikte bacadan çıkıp gider. Baca sıcaklığı yüksektir. Bu da yakıt israfına neden olmaktadır. 

 


KENDİNDEN BOYLERLİ (SICAK SULU)

 

Yine DEHA‘ya özgü kazan gövdesine yerleştirilmiş bakır serpantin sistesi olan, kombilerde de kullanılan şoklama mantığıyla çalışır.  Emsallerinde kullanılan harici  boylerlerdeki gibi limitli bir kapasitede olmayıp, duş seviyesinde, mi, mevcut kazanlarda kullanılan harici boylerlerdeki depolama sisteminin tam tersi prensipte 24 saat kesintisiz, sınırsız, temiz ve sıcak su kullanmanızı sağlar. İmalat aşamasında kazan içine opsiyonel olarak eklenen bu sistem, kazan dairesinde fazladan yer kaplamadığı için, boylerden kaynaklanan ısı kaybını da ortadan kaldırmış olur. Temiz ve sıcak suyu banyonuzda ve lavobonuzda en ekonomik ve konforlu şekilde kullanmınıza sunar.


GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ ‘‘AKTARMALI-PİSTONLU’’

 

Fındık kömür ile karışık ceviz kömür yakmaya imkan veren kazanlarımızda sıkışma olmadan kömürü yükleyebilen uzun ömürlü kömür helezonu kullanılmaktadır. Buğday helezonundan farklı olarak tasarlanmış kömür helezonumuz 5 YIL GARANTİLİDİR. En yeni ürünümüz olan AKTARMALI-PİSTONLU kazanlarımızda 1 helezon ve 1 piston birlikte çalışarak istenen miktarda kömürü kırmadan yükler. Bu sistem, hem fındık (küçük) kömür, hem ceviz (büyük) kömür, hem de peleti istenen miktarda, kırmadan yükleyip yakmaya olanak verir. Piyasadaki pistonlu kazanlarda 1500 WATT gücünde motor kullanılırken bu sistemin toplam motor gücü 500 WATT olarak gerçekleşir. Devrim niteliğindeki bu eşi benzeri olmayan ürünümüz, sektörün ulaştığı son teknolojiye imzasını atmıştır.

 


5 YIL GARANTİLİ YÜKLEME MOTORU VE REDÜKTÖR

 

  Yükleme sisteminde kullandığımız motorlar kondasatör, kömür, kalkış devresi bulunmayan en uzun ömürlü asenkron motorlardır. Yükleme sisteminin hareketini algılayan sensör sayesinde sistemde olabilecek sıkışmalar algılanır, sistem otomatik olarak kendini kapatır. Böylelikle motor ve redüktör (Şanzuman) zarar görmez


BUĞDAY HELEZONU DEĞİL KÖMÜR HELEZONU !

 

 Piyasadaki stokerli kazanlarda kömür yükleme helezonu olarak buğday helezonu kullanılmaktadır. Bu da kömür yüklemesi esnasında sıkışmaya, zorlanmaya sebep olmaktadır. Deha stokerli kazanlarımızda buğday helezonundan farklı bir tasarıma sahip olan kömür helezonu kullanılmaktadır. Kömür helezonumuz yine diğerlerinden farklı olarak 5 yıl mekanik garantilidir.

Kömür yakma potamız yatay olduğu için helezon mil rahat çalışır. Kömürün ağırlığı helezon mil üzerine binmez. Geniş bir açıklıktan yanma odasına çıkar. 5 cm büyüklüğündeki ceviz kömür bile hiçbir zorluk yaşanmadan, sıkışma olmadan yanma odasına çıkar. Sıkışma yaşanmadığı için helezon, yükleme motoru, redüktör gibi aksamlar da zorlanmaz, zarar görmez. Yatay pota olduğu için çukur sistemde yaşanan potanın tabanında taş, toz, metal parçası v.s birikmesi yaşanmaz ve bunların temizliğine ihtiyaç duyulmaz. Yatay pota olmasının diğer bir avantajı su soğutmasına imkan veren bir geometriye sahip olmasıdır. Suyla soğutulduğu için yıllarca bozulmadan kullanılır. Ayrıca potanın ısısı sisteme verildiği için yakıttan tasarruf sağlanır. Su cidarıyla örtülü cehennemlik haznesi sürekli kendini soğutma özelliğinden dolayı bozulmaz, deforme olmaz.


ODA SICAKLIĞI HASSAS KONTROLÜ

 

AR-GE çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özgün yazılım programımız ile 0,1°C hassasiyette ayarlanabilen oda termostadı, oda sıcaklığını sabit tutmak için kazan sıcaklık ayarını otomatik olarak düşürür ve yükseltir. Diğer standart oda termostadları gibi kazana aç-kapa komutu vererek değil, olması gerektiği gibi yani kazan sıcaklığını ayarlayarak bu işlemi gerçekleştirir. Bu sistem içerde sabit bir sıcaklık sağlarken yakıt tüketiminizi de olabilecek en düşük seviyeye indirir.</