EN İYİ KAT KALORİFERİ KAZANI NEDEN DEHA ?

5 YIL MEKANİK GARANTİLİ STOKERLİ KAT KALORİFER KAZANI

Stokerli kazanlarla ilgili en çok şikayet edilen konulardan biri mekanik aksamların sık ve çabuk bozulmasıdır. Birçok tüketici satın aldığı stokerli kazanın piston, helezon, motor, redüktör, yanma odası gibi mekanik aksamlarının çok çabuk arızalandığından ve bu arızaların ilgili firma tarafından çeşitli bahaneler ile garanti kapsamına alınmadığından, maddi ve manevi zarar gördüklerinden yakınırlar. 2 yıl geçip garanti süresi dolduktan sonra arızalanan motor, redüktör, helezon, piston, yanma odası gibi aksamlara binlerce lira ödeme yaptıklarından şikayet ederler. '' En iyi katı yakıtlı kalorifer kazanı markası hangisi ? '' sorusuna cevap arayan tüketiciler, kazanların mekanik aksamlarının ne kadar garantili olduğunu sorgulamalıdır.

Yakıt yükleme sistemimizin sağlamlığına ilave katkı olarak bu sistemin sıkışmadan zorlanmadan çalışmasını sağlayabildiğimiz için stokerli kazanlarımızın mekanik aksamlarına 5 yıl garantiyi gönül rahatlığıyla verebiliyoruz. Bununla ilgili bazı teknik bilgiler şöyledir.

Yükleme sisteminde kullandığımız motorlar kondansatör, kömür kalkış devresi bulundurmayan en uzun ömürlü asenkron motorlardır. Yükleme sisteminin hareketini algılayan sensör sayesinde sistemde olabilecek zorlanmalar algılanır, sistem otomatik olarak elektrik akışını keser. Böylelikle motor, redüktör ve helezon zarar görmez. Yükleme helezonumuz buğday helezonundan farklı olarak tasarlanmış katı yakıt helezonudur. 5 cm büyüklüğe kadar katı yakıtları zorlanmadan yükleme özelliğine sahiptir. Stokerli kazanların en sık arızalanan mekanik aksamları (piston, helezon, motor, redüktör) ve bunlara ilave olarak yanma odası, 3 çeşit stokerli kazanımızda 5 yıl garantilidir.

HANGİ MALZEME NE İLE KAYNATILIYOR ?

Kalorifer kazanlarının üretim maliyetini etkileyen faktörlerden biri de kullanılan malzemelerin niteliğidir. 5 yıl mekanik garantili kalorifer kazanlarımızın cehennemlik (yanma odası) hava ve su ile soğutmalı olup 14mm ve 20mm arasında değişen kalınlıklarda ST37 kalite malzemeden üretilir. Kalorifer kazanlarında standart 3mm et kalınlığında boru kullanılır iken bütün kalorifer kazanlarımızda 5mm kalınlıkta su boruları kullanılır. Bu malzemeler emsallerindeki gibi ucuz fiyatlı bazik kaynak telleri ile değil gemi kaynağında kullanılan, en sağlam kaynak bağlantısı veren, yüksek fiyatlı özlü teller (OERLIKON FCW30) ile kaynatılır. Bu malzemeler kazanlarımızın delinmeden yıllarca kullanılmasını sağlar.